Dawid i LOKOMAT- PROV6 czyli walka Dawida z Goliatem

„Dawid, jako jedyny podjął wyzwanie rzucone przez filistyńskiego wojownika Goliata.” 
Czy pomożesz Dawidkowi spełnić jego marzenie? 13 letni Dawid Dembiński jest wielkim marzycielem i wierzy, że marzenia się spełniają a także wierzy, że wiara czyni cuda. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięcepadaczkęzanik nerwu wzrokowego, wada wzroku – zezoczopląs „nystagmus”. 13 lat życia Dawida, to nieustanna walka z Goliatem, tylko w rzeczywistości Goliatem jest choroba dziecka.
    Jak wspomina Beata Dembińska lekarze twierdzili, że jej syn będzie roślinką, zależny od pomocy innych ludzi. Rzeczywistość pokazała inaczej, to dzięki nieustającej rehabilitacji, wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne, pomocy całej rodziny i życzliwych ludzi Dawid jest coraz bardziej samodzielny. Dzięki swojej pracy, upartości i ambicji robi coraz większe postępy. Chłopiec razem z mamą kilka razy w roku wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne, koszt takiego turnusu to już ok. 5 tyś. zł. Dokumentację z pobytu na turnusach oraz wiele innych dokumentów i zdjęć można zobaczyć na stronie Dawida Dembińskiego. Dzięki wspaniałemu gestowi jednego z darczyńców, chłopiec może w domu ćwiczyć w kombinezonie. Takie ćwiczenia były możliwe tylko w ośrodkach rehabilitacji, teraz dodatkowo może robić je z innymi ćwiczeniami w domu. Dawid korzysta na turnusach także z zajęć z hipoterapii, pływania, masażu, terapii „master”, terapii ręki, zajęć w kombinezonie, z „pająka”, dogoterapii oraz zajęć grupowych. Jak mówi Beata: „ gdyby nie pomoc wielu ludzi, to wszystko nie byłoby możliwe. Ciężka praca Dawida i jego sukcesy są możliwe dzięki wspaniałym i życzliwym Dawidowi darczyńcom.”
      Na przełomie kwietnia i maja Dawid z Beatą jadą na turnus do Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „MARZENIA”, gdzie chłopiec będzie miał zajęcia na urządzeniu zwanym: „LOKOMAT- PROV6”. Jest to pierwszy w Polsce i dziewiąty na świecie pediatryczny model aktywnej ortezy do nauki chodu. Urządzenie to pozwala na trening na bieżni w prawidłowym wzorcu chodu w warunkach dynamicznego obciążenia, trening lokomotoryczny z wykorzystaniem urządzenia. Lokomat pozwala na precyzyjną pracę, wykonanie maksymalnej liczby powtórzeń cykli chodu, co jest niezbędnym elementem w reedukacji utraconej lub zaburzonej funkcji ruchu. Ponadto pozwala zapobiegać powstawania kompensacji i patologicznych wzorców we wczesnych etapach usprawniania w schorzeniach neurologicznych. System lokomat można w szczególności stosować w przypadku porażenia mózgowego. Lokomat zalecony jest u pacjentów neurologicznych, najskuteczniejsza reedukacja chodu oparta o najnowszą wiedzę z zakresu neurologii, neurofizjologii i neurorehabilitacji, indywidualizacja parametrów w trakcie treningu chodu, rozpoczęcie wczesnego usprawniania, gdy pacjent porusza się z niewielką prędkością a zastosowane odciążenie wspomaga prawidłowy wzorzec chodu, obiektywizacja prowadzonej terapii a zwłaszcza w tym aktywności pacjenta.
          Terapia lokomotoryczna za pomocą automatycznej ortezy umożliwia skuteczne działanie w kierunku poprawy zaburzonych funkcji chodu spowodowanych urazami lub chorobami układu nerwowego. Lokomat używany jest w rehabilitacji po uszkodzeniach rdzenia kręgowego, udarach, urazach czaszkowo mózgowych, w stwardnieniu rozsianym oraz w wielu innych uszkodzeniach układu nerwowego. Istnieją także przeciwwskazania, ale informacje na ten temat najlepiej uzyskać w ośrodku rehabilitacji.
        Urządzenie to służy do osiągnięcia samodzielności, czyli służy spełnieniu wielkiego marzenia Dawidka o swojej samodzielności, zagraniu w piłkę. Chłopiec rehabilitując się w trakcie turnusów osiąga coraz lepsze wyniki w samodzielnym chodzeniu. Dotychczas Dawid poruszał się z pomocą chodzika, później z pomocą kul a teraz coraz częściej stawia samodzielne kroki. Lokomat pomoże Dawidowi prawidłowo chodzić, co przybliża chłopca do samodzielności. Takie turnusy rehabilitacyjne są opłacane przez rodziców chorego chłopca a koszt turnusu z lokomatem to ponad 5 tyś. zł. Koszt takiego turnusu może wzrosnąć w przypadku dołączenia dodatkowych zajęć rehabilitacyjnych.
Dawid jest podopiecznym Organizacji Pożytku Publicznego Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Chłopiec w Fundacji ma swoje subkonto i jeżeli ktoś z państwa chcę wspomóc rehabilitację Dawida to powinien kierować wpłatę na subkonto Dawida w Fundacji. Cenna jest każda kwota wpłacona dla Dawidka a więcej informacji jak to zrobić dowiesz się TU.
Możesz także przekazać swój 1% podatku, ten wielki dar serca nic ciebie nie kosztuje. Pomagając Dawidkowi, pomagasz dziecku czekającemu na twoją pomoc. Beztroskie i rozrzutne Państwo nie pomoże chłopcu, to ty decydujesz, komu oddasz swój 1% podatku.
           Dawidka i jego rodzinę poznasz zaglądając TU.
Zapraszam do pomocy Dawidkowi, pomagając chłopcu dołączasz się do realizacji jego marzenia. Zrealizowanie tego marzenia da wielką radość chłopcu i jego rodzinie, twoja pomoc jest bezcenna.

Jak to jest na Lokomacie PRO-V6

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dawid Dembiński - Mózgowe Porażenie Dziecięce i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dawid i LOKOMAT- PROV6 czyli walka Dawida z Goliatem

  1. Pingback: Też pomożesz Dawidowi odkręcając nakrętki | Hilfe Pomóż Help

  2. Pingback: Też pomożesz Dawidowi odkręcając nakrętki | PressMix

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s