Człowiek szuka i będzie zawsze szukał, ale czy Jakub znajdzie?

„Na dnie serca miejsce jest zrobione całe z łez, ze słonych kropel mały kruchy świat. Na dnie serca jestem dziś, niebo milczy, szepcą łzy. Nikogo więcej nie ma, tylko ja.”

              Czy pomożesz Jakubowi? 13 Letni Kuba Salwiński jest wrażliwym kochającym innych ludzi dzieckiem. Rodzice chłopca, Bogumiła i Mieczysław robią wszystko, żeby Jakub czuł się bezpiecznie. Jest bardzo kochany przez swoich rodziców i przyjaciół. Kubuś potrzebuje wsparcia i stymulacji rozwoju oraz dostosowania form do jego wiedzy i potrzeb psychofizycznych. Chłopiec jest cierpliwy w swojej chorobie, widzi skierowaną do niego miłość i pomoc, w ten sposób czuje się potrzebny. Niestety, Kubuś jest bardzo poważnie chorym chłopcem, choruje od pierwszego miesiąca życia na wiele przewlekłych chorób.  Kuba jest podopiecznym Organizacji Pożytku Publicznego Fundacji Serce Dziecka. Jakub choruje na:
2. Ubytek przegrody międzykomorowej na końcu serca (VSD)
3. Astma
4. Padaczka skryto pochodna
7. Opóźnienie rozwoju psychoruchowego
8. Zespół niezgrabności ruchowej.
             Jakub jest rehabilitowany z powodu rozpoznania niezgrabności ruchowej a także opóźnienia psychoruchowego i ta rehabilitacja powinna trwać nieustannie. Opóźnienia psychoruchowe spowodowało, że chłopiec ma do 2013 roku indywidualny tok nauczania z obniżonym poziomem. Dziecko ma trudności percepcyjne i psychomotoryczne a także manualne. Jakub w szkole i na co dzień ma kłopoty z czytaniem i liczeniem oraz zapamiętywaniem. W rehabilitacji i na co dzień potrzebuje zachęty oraz motywacji. Chłopiec jest dzieckiem wrażliwym, potrzebującym wsparcia i ciągle wierzy, że jego codzienne kłopoty w nie zbyt długim czasie ustąpią. Syn Bogumiły Salwińskiej wyjeżdża razem z mamą na turnusy rehabilitacyjne przynajmniej dwa razy w roku. Wyjazdy uzależnione są od ilości pieniędzy zgromadzonych na koncie Kuby w Fundacji, jeżeli byłoby więcej pieniędzy, to rehabilitacja byłaby częstsza. W styczniu Kuba przebywał w szpitalu rehabilitacyjnym w Rusinowicach, koszt pobytu w tym szpitalu to ok. 600 złotych, ale w innych ośrodkach opłata zaczyna się od 1600 złotych. Kolejne turnusy są zaplanowane w lipcu i sierpniu. W domu Kuba ćwiczy na dużej piłce z uszami, rotor służy do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych a także konieczny jest hydromasaż. Dwa razy w tygodniu chłopiec ma zajęcia z hipoterapii, której jedna godzina kosztuje ok. 30 złotych. To są olbrzymie koszty, na które rodzice dziecka sami nie uzbierają.
            16 lutego Kuba z mamą mają się zgłosić do szpitala w Chorzowie na oddział hematologii
            U Kubusia pogarsza się stan zdrowia, podejrzewa się chorobę Wallenberga i osoczowej skazy krwotocznej. Ponadto stwierdzono niedowład wiotki czterokończynowy i encefalopatię padaczkową.
            Kubie niezbędna jest stała rehabilitacja, ponieważ będzie dorastał a jego przyszłe życie jest zależne od tego, co osiągnie z pomocą rehabilitacji w dzieciństwie. Każdy człowiek powinien żyć godnie a tym bardziej osoby niepełnosprawne. Niestety Państwo zapomniało o chorych dzieciach a zdrowe dzieci, to silniejszy Naród. Rehabilitacja w Polsce staje się powoli luksusem a nie pomocą chorym. Dzieciństwo Jakuba jest trudne, ale jeszcze trudniejsze będzie jego dorosłe życie bez obecnej pomocy ludzi o wrażliwych sercach.
            Rodzice Jakuba bardzo proszą wszystkich o pomoc w rehabilitacji swojego syna, o pomoc w zapewnieniu Kubusiowi godnego życia na przyszłość. Bogumiła, mama Kuby zaprasza do przekazywania dla swojego syna 1% podatku. Przekazując swój 1% podatku Jakubowi Salwińskiemu pomagasz konkretnemu dziecku, ten wielki dar serca nic ciebie nie kosztuje. Rozliczając się za 2011 rok, pamiętaj o Jakubie czekającym na twoją pomoc w rehabilitacji i leczeniu. Nie oddawaj swojego 1% podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu- ono się wyleczy i wyżywi. Każdy powinien wiedzieć, że sam decyduje, komu odda swój 1% podatku, tak więc nie zapominaj o pomocy choremu dziecku.
Zapraszam do pomocy Jakubowi Salwińskiemu a jak pomóc dowiesz się TU
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jakub Salwiński - Kardiomiopatia gąbczasta, VSD i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s