Joanna Wiśniewska – Salej nie jest ziarenkiem piasku na pustyni

„Wyślę Tobie coś miłego, promyk słonka na błękicie nieba, by Ci uprzyjemniał życie. Krople rosy na trawniku szczęścia dadzą Ci bez liku. Śpiew słowika nad Twą głową, uśmiech, całus, dobre słowo i życzenia z serca mego cudownego dnia każdego.”
Joanna Wiśniewska – Salej urodziła się 20 stycznia 1984 roku. Jak mówi dziś Asia:
„Mam 28 lat często zastanawiam się, czy to dużo? Moje życie jest bardzo trudne z powodu mojej choroby. Nieustannie walczę z ciężkim schorzeniem i wiem, że mózgu nie da się przeszczepić.”
U Asi występują takie choroby, jak:
Zespół Dandy-Walkera jest odpowiedzialny za powstanie dużej torbieli przymóżdżkowej, Jedna na 35 tysięcy osób choruje na tę chorobę,
Wodogłowie regulowane wszczepionymi zastawkami, które ulegają dysfunkcjom,
Gruczolak przysadki mózgowej,
Cukrzyca typu II,
Choroba dermatologiczna- trądzik odwrócony,
Zaburzenia endokrynologiczna,
Epilepsja.
Asia od 16 roku życia zmaga się z chorobą i jej skutkami. Przez ostatnie 10 lat Asia przeszła 14 zabiegów operacyjnych głowy. Mąż Asi nie pracuje, ponieważ musi się opiekować Joanną. Joanna często zastanawia się, czy nadejdzie taki czas, kiedy pozbędzie się stałego i uciążliwego bólu.
Wielokrotne operacje głowy nie pozwalają Asi pracować, pozwalają jedynie na posiadanie świadomości ograniczeń, z którymi nie można dyskutować a jedynie można je zaakceptować.
Wszczepione zastawki do mózgu decydują o Asi funkcjonowaniu, życiu. Rzuty septyczne z objawami oponowymi to koszmar, z którym Joasia sobie nie radzi.
Joanna często powtarza, że:
„Ciągle uczę się żyć z moją chorobą. Wiem, że otrzymałam ją na zawsze, ale dlaczego tak boli?!”
Szansą dla Asi jest leczenie w komorze hiperbarycznej, które polega na podawaniu przez specjalną maskę czystego tlenu, który dociera do chorych i niedotlenionych tkanek oraz narządów wewnętrznych. Terapia poprawia krążenie krwi, co wspomaga organizm w walce z zakażeniami oraz bakteriami. Zmniejsza się obrzęk i objętość pęcherzyków gazu a także ilość płynów.
Terapia powtarzana jest przez 30 dni po 1,5 godz. Leczenie w komorze w ubiegłym roku bardzo Asi pomogło. Dodatkową pomocą dla Joanny jest przyjmowanie drogich leków oraz udział w turnusach rehabilitacyjnych. Koszty leków wahają się pomiędzy 500 złotych do nawet 800 złotych. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny to ponad 3000 złotych.
Joanna zwraca się do Państwa z wielką prośbą o pomoc finansową w jej leczeniu i rehabilitacji:
„Bardzo proszę o podzielenie się dobrocią i zrozumieniem, że ani mnie ani mojej troskliwej rodziny nie stać na pokrywanie tak wysokich kosztów leczenia i rehabilitacji.” –
Asia Wiśniewska – Salej
„Historia Joasi głęboko porusza, zasmuca, ale przede wszystkim daje przykład heroicznej walki o życie, którą toczy każdego dnia. Razem z Asią walczą służby medyczne, pełni zrozumienia lekarze, rodzina, przyjaciele.
Dobra aura, którą Asia roztacza wokół siebie pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość Joasi. Dalecy i bliscy Przyjaciele wspierają Asię w przekonaniu, że nie może się nigdy poddać.”
Serdecznie dziękujemy Ewa i Piotr Wiśniewscy Rodzice Joasi

Joanna Wiśniewska Salej jest podopieczną Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera „Podaj dalej”
Fundacja udostępniła swoje konto, na które można wpłacać pieniądze na trudne leczenie Joanny:

Kredyt Bank S.A/o Leszno
Nr konta. 21 1500 1517 1215 1005 5150 0000
Darowizna dla Joanny Wiśniewskiej-Salej

Dla wpłat zagranicznych i BIC:
Kredyt Bank S.A o/ Leszno
PL 21 1500 1517 1215 1005 5150 KRDBPLPW – dla Joanny Wiśniewskiej – Salej

1%
KRS: 0000277339
Z dopiskiem dla Joanny Wiśniewskiej-Salej

Ul. Bułgarska 5/10
64-100 Leszno
Tel. 608 104 315
aska@aska.org.pl

Zapraszam do pomocy Asi, Ty także możesz pomóc Joannie w nierównej walce z chorobą przekazując na rzecz Asi dobrowolną kwotę, która wspomoże leczenie i rehabilitację Joanny. Możesz także przekazać swój 1% podatku rozliczając PIT za 2011 rok. Zapraszam, przekaż Asi swój 1% podatku, ten wielki dar serca nic Ciebie nie kosztuje. Nie oddawaj swojego 1% podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu, ono się wyżywi i wyleczy a kto pomoże Joannie Wiśniewskiej – Salej? Jeżeli nie TY, to, kto??? Nie pomoże NFZ CZY Minister Zdrowia Bartosz Arułkowicz.

Więcej o Joannie Wiśniewskiej – Salej dowiesz się TU

Dziękuję za okazaną pomoc i przekazanie tej informacji innym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Joanna Wiśniewska - Salej - Zespół Dandy-Walkera i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s