Nie ważne kim jesteś, ale…

 Podatki, tak jak śmierć są nie do uniknięcia. Wszystko zależy od Ciebie, czy 1% Twojego podatku rozpieprzy Państwo, czy pomożesz potrzebującemu Twojej pomocy dzieciakowi.

Nie jest ważne, czy jesteś wierzący czy niewierzący, bogaty albo biedny, ale ważne jest, że serce masz bijące. Wybór należy do Ciebie – wystarczy chcieć pomóc i już.

Trochę pomarudzę, bo pragnę zainteresować Panią, Pana, Ciebie i innych problemem podarowania swojego 1% podatku potrzebującym chorym dzieciom. Osoba fizyczna czy prawna, jak co roku rozlicza się z swoich przychodów i oddaje haracz Państwu, które dzięki wybrańcom Narodu wydaje Ustawy i beztrosko trwoni nasze pieniądze odprowadzone w formie haraczu do kiesy Tuska i jego kumpli zasiadających w Rządzie i innych miejscach stanowiących własność Skarbu Państwa. Emanacja Narodu, jaką jest Sejm pozwala na rozrzutność stanowiąc beztrosko Ustawy, bo jak nie mają odpowiedzialności za straty, to mogą bezkarnie wydawać „Państwowe” pieniądze.

Pomimo Wyroku Sądu dla urzędników kancelarii Prezydenta Komoruskiego o nakazanie wydania ekspertyz zamówionych przez kancelarię Prezydenta – ta nie wydała dokumentów. Co zrobiła w zamian Kancelaria Prezydenta? Kancelaria za nasze pieniądze oddała prawomocny Wyrok Sądu powszechnego do Kasacji przez Sąd Najwyższy. Dlaczego to zrobiono, bo nie za swoje pieniądze pracownicy oddali do Kasacji Wyrok. Kto za to płaci? Pani, Pan i ja.

Agencja Rynku Rolnego dała rolnikowi dotację, rolnik zrobił inwestycję, ale źle i szybko poprawił. Co zrobiła Agencja Rynku rolnego? Zabrała dotację i już. Rolnik się odwołał i wygrał prawomocnie z Agencją, ale ta nie wykonała prawomocnego Wyroku nakazującego oddanie rolnikowi dotacji i Agencja odwołała się od Wyroku do Sądu Najwyższego. Jak myślisz, jaki zapadł Wyrok Sądu Najwyższego? Wiem, zadałem głupie pytanie, Sąd Najwyższy nakazał zwrot rolnikowi ok. 25 tyś. zł. i doliczył za postępowanie koszty sądowe. Wiesz ile kosztowała Agencję Rynku Rolnego bezkarność urzędnicza? Wiem, słyszałeś to już – przekroczyła dwukrotnie koszt dotacji, czyli ok. 50 tyś. zł. Tak tańczy Państwo i jego agendy za nasze podatki. Kto za to zapłaci? Pani, Pan i ja. Któremu Urzędnikowi spadł włos z głowy za głupotę urzędniczą – żadnemu. Takie działania Urzędników to zwykła niegospodarność ścigana z Kodeksu Karnego, – ale kto będzie ścigał? Czyżby koleś z partii rządzącej powiadomi Prokuratora? Kto za to zapłaci? Pani, Pan i ja.

To każdy z nas decyduje, komu odda 1% swojego podatku, podstawą jest, żebyś nie oddawał swojego 1% podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu. Jak kiedyś mówił Urban, Rzecznik prasowy PRL – owskiego Rządu stanu wojennego – Rząd się wyżywi i jak dodaje krecik także się wyleczy. Gdzie się wyleczy? Wyleczy się w klinice rządowej w Warszawie przy ul. Wołowskiej, to tam gdzie przez lata PRL – u był szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rządów Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego i po roku 1989 wszystkich Rządów. Chyba nie pojechałem za mocno, ale emocje towarzyszą zawsze, kiedy myślę o głupocie rządzących i ich bezkarności.

To TY decydujesz sam gdzie skierujesz 1% swojego podatku, możesz podarować ten 1% Organizacji Pożytku Publicznego i w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym pomocy.

Żebyś miał pewność gdzie pójdzie 1% twojego podatku, powinieneś się dobrze rozważyć i przekazać swój 1% podatku do potrzebującego twojej pomocy.

Pamiętaj, ten wielki dar serca, jakim jest przekazanie swojego 1% podatku potrzebującemu choremu dziecku nic ciebie nie kosztuje.

Nie oddając 1% swojego podatku Państwu, nie karmisz żarłocznej i nieczułej administracji Państwa – masz prawo przekazać swój 1% podatku, to korzystaj z niego.

Na pewno spotykasz się z programami komputerowymi do rozliczania podatku rozdawanymi przez Fundacje i Stowarzyszenia. Zwróć szczególną uwagę, czy na końcu rozliczenia za pomocą tego programu, twój 1% podatku idzie na osobę, którą chciałeś obdarować. Za pomocą tego programu robisz to szybko i szybko dajesz swój 1% podatku nie koniecznie dla potrzebującej wybranej przez ciebie osoby, ale na cele statutowe Fundacji lub Stowarzyszenia. Taki jest cel rozdawania tego programu za darmo. Jak widzisz, nic nie jest za darmo – wszyscy patrzą, jak walić ciebie w rogi.

Możesz skutecznie podarować swój 1% podatku używając darmowego fundacyjnego programu, ale wymaga to od ciebie trochę pracy. Rozlicz się za pomocą darmowego programu i zobacz ile wynosi twój 1% podatku? Następnie ręcznie na czystym formularzu wypełnij rubryki wyliczone przez program do obliczania podatku a w rubryce: „Informacje uzupełniające – Cel szczegółowy 1%” wpisz dane osoby, dla której przekazujesz swój 1% podatku. Gdybyś sprawdził wyliczenie w rubryce: „Informacje uzupełniające – Cel szczegółowy1%” to jest tam nazwa Fundacji lub Stowarzyszenia a nie osoby, dla której chcesz przekazać swój 1% podatku.

Jak prawidłowo wypełnić formularz pit dowiesz się zaglądając tu:
www.mkkwola.dbv.pl/articles.php?cat_id=47
www.mkkwola.dbv.pl/articles.php?cat_id=47&rowstart=15
www.mkkwola.dbv.pl/articles.php?cat_id=47&rowstart=30

Zapraszam do pomocy chorym dzieciom, tak wiele możesz pomóc sam nie ponosząc kosztów.

Źródło: http://chor-wielkich-serc.nowyekran.pl/post/79455,nie-wazne-kim-jestes-ale

Ten wpis został opublikowany w kategorii Społeczność i społeczeństwo i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s