Pomóż w budowie hospicjum stacjonarnego dla nieuleczalnie chorych dzieci i oddaj swój 1 % podatku

 „Antoś miał wypadek samochodowy. Ma nosek jak guziczek, czarne oczy i wiele operacji za sobą. Cały czas śpi. Jednak pocałunek go nie obudzi. Nie może żyć bez stałej opieki medycznej i aparatury. Jego rodzina nie jest w stanie się synkiem opiekować. Od półtora roku tuła się po kolejnych szpitalach. Stacjonarne hospicjum byłoby dla niego najlepszym rozwiązaniem. O te maluchy nikt nie walczy.”

„Jestem Twoją Smutną Księżniczką
Do mnie biegłeś przez las
Szeptałeś wyznam Ci wszystko
Zatrzymaj bajkowy czas
Czas naszych zabaw, myśli i słów
Pierwszych radości i pięknych snów”

Jest kwiecień 2013 roku. Budowa stacjonarnego hospicjum dla dzieci Fundacji „GAJUSZ” powoli „z górki”, ale jeszcze pozostały odbiory techniczne. To była informacja optymistyczna a pesymistyczna mówi, że dług Fundacji „GAJUSZ” rośnie i wynosi 500 tysięcy złotych. Niestety, tak być musiało, kiedy podejmuje się wyzwanie wybudowania hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Jak mówi pani Prezes Fundacji „GAJUSZ”, Tisa Żawrocka: „Fundacja „GAJUSZ” otrzymała grant na 3 lata. Pół miliona trzeba będzie oddać i zająć się spokojnie, umierającymi maluchami. Prace mają wartość blisko dwóch milionów, deficyt w domowym hospicjum wynosi do 1 kwietnia milion zł rocznie, czyli pozyskaliśmy półtora miliona, a zabrakło pół.”

Więcej informacji można uzyskać:
sekretariat czynny pn.-pt. 9:00-17:00
tel./fax: +48 42 631 00 41
e-mail: biuro@gajusz.org.pl
www.gajusz.org.pl
www.szkoladobra.pl
www.dzieckadom.com

Bardzo proszę wszystkich, którym nie jest obojętny los nieuleczalnie chorych dzieci, dla których hospicjum jest miejscem szczególnej opieki medycznej i psychologicznej o przekazanie swojego 1% podatku przy rozliczeniu PIT-u. Tylko od państwa zależy jak szybko hospicjum stacjonarne Fundacji „GAJUSZ” rozpocznie swoją działalność dla chorych dzieci.

Zapraszam, przekaż swój 1% podatku na budowę stacjonarnego hospicjum Fundacji „GAJUSZ”, BO SAMOTNOŚĆ NIE JEST DLA DZIECI, ANI W OGÓLE DLA NIKOGO.
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” należy wpisać:
W polu “KRS”: 0000109866,
W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać – nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
W polu “Cel szczegółowy 1%”: Na budowę hospicjum

 Fundacja „GAJUSZ” buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci. Dom dla chorych dzieci powstaje w Łodzi przy ulicy Dąbrowskiego 87. Fundacja „GAJUSZ” ma do wykorzystania budynek o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, ogród i parking. Wszystko wymaga generalnego i gruntownego remontu. Wiele już zostało zrobione, ale wciąż jednak potrzebna jest pomoc a także środki finansowe, żeby zakupić niezbędny sprzęt medyczny i materiały wyposażenia wnętrz.

Możecie państwo wesprzeć budowę hospicjum stacjonarnego Fundacji „GAJUSZ” wysyłając SMS’a o treści: GAJUSZ na numer telefonu: 72565 za 2.46 złotych z podatkiem VAT.


www.youtube.com/watch?v=TXxcI1eJVus

Hospicjum, to miejsce omijane przez przeciętnych ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, kto mieszka za murem hospicjum. Przedstawię szanowny czytelniku Marysię:
„Jestem Marysia. Mam 10 lat, piegi i paskudną chorobę, która okazała się silniejsza ode mnie.
Nie mam Domu. Mam za to walizkę ze swoimi rzeczami. Nigdy nie wiem, w którym szpitalu będę mieszkać w przyszłym miesiącu. Lekarz znalazł dla mnie dom fundacji „GAJUSZ”, który jeszcze nie jest zbudowany do końca. Pomóż mi.”


www.youtube.com/watch?v=CWlQI9hoSow

Opieka hospicyjna oznacza aktywną i wszechstronną opiekę nad osobami cierpiącymi. Na postępujące przewlekłe choroby o niekorzystnym rokowaniu. Pojęcie opieki paliatywnej i jej rozwój to aktywna opieka dotycząca wszystkich sfer życia nad pacjentem cierpiącym na schorzenie niepoddające się leczeniu przyczynowemu.

 „Zosia ma ponad trzy lata i nie zna słowa “DOM”. Może, dlatego że urodziła się ciężko chora i całe życie spędziła w szpitalu? Jej rodzina przestraszyła się opieki nad tak chorą dziewczynką. Stacjonarne hospicjum dla osieroconych dzieci, może stać się jej Domem. Pomóż nam dokończyć budowę.”

Fundacja „GAJUSZ” mieści się na: ul. Jarosława Dąbrowskiego 87, 93-271 Łódź.
“Fundacja „GAJUSZ” działa od 20 lutego 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja pomaga dzieciom przewlekle chorym z terenu województwa łódzkiego.

Od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu.

Staramy się wspierać całe rodziny, które poprzez chorobę dziecka znalazły się nieoczekiwanie w trudnej i stresującej sytuacji, pomagamy spotykać się rodzinom w żałobie, dzieciom, które wyzdrowiały, cały czas czuwając nad kondycją tych małych społeczności. Pomagamy im również znaleźć rozwiązania dla ich niekoniecznie medycznych problemów, często jest to pomoc w znalezieniu mieszkania, pracy…”

„Mam na imię Gaja, urodziłam się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w 1998 roku. Uczę się czterech języków: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i chińskiego. Mam cudowną rodzinę i nieznośną czteroletnią siostrę. Jestem szczęśliwa w swoim domu z ogrodem, chociaż nie mam rąk i nogi. Znam dzieci, które nie mają nikogo i są nieuleczalnie chore. Zmień ich zły los, bo możesz.
Gajka Staroń”

Współczesna opieka hospicyjna nie wyrasta z niedostatku medycyny czy systemu opieki zdrowotnej, ale współpracuje z nimi i korzysta z osiągnięć. Zadaniem opieki hospicyjnej nie jest przyśpieszenie czy opóźnienie śmierci chorego, ale jest ona nakierowana na utrzymanie najwyższej możliwej jakości życia pacjenta. Choremu znajdującemu się w hospicjum stacjonarnym jest łatwiej poradzić sobie z innymi dolegliwościami oraz z poczuciem osamotnienia czy smutkiem, potrzebą ułożenia relacji z tymi, których się opuszcza. Często to właśnie jest przyczyną największego bólu odczuwanego przez pacjenta.

Jeżeli chcesz wspomóc budowę stacjonarnego hospicjum możesz przekazać swój 1% podatku lub darowiznę a w tytule powinno być napisane: „Na budowę hospicjum”
Fundacja GAJUSZ – konto główne
Getin Bank 69 1560 0013 2026 0000 8891 1003
Fundacja GAJUSZ
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
90-406 Łódź
SWIFT CODE: GBGCPLPK

Możesz także kupić przedmioty na charytatywnej aukcji fundacji „GAJUSZ” i w ten sposób wspomóc budowę stacjonarnego hospicjum
Fundacja Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej – konto Allegro
Getin Bank 65 1560 0013 2026 0026 9452 1001
Fundacja GAJUSZ
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
90-406 Łódź

Zapraszam, przekaż informacje o pomocy w budowie stacjonarnego hospicjum dla chorych dzieci rodzinie, znajomym, w miejscu pracy…

Dziękuję za pomoc dla Fundacji „GAJUSZ”, która teraz potrzebuje Twojej pomocy w budowie stacjonarnego hospicjum dla chorych dzieci, więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Copyright by Marina & krecik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Społeczność i społeczeństwo i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pomóż w budowie hospicjum stacjonarnego dla nieuleczalnie chorych dzieci i oddaj swój 1 % podatku

  1. Pingback: Fundacja „GAJUSZ” buduje hospicjum stacjonarne dla chorych dzieci – Ty także możesz pomóc | Hilfe Pomóż Help

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s