Fundacja „GAJUSZ” buduje hospicjum stacjonarne dla chorych dzieci – Ty także możesz pomóc

 „Jestem Marysia. Mam 10 lat, piegi i paskudną chorobę, która okazała się silniejsza ode mnie. Nie mam Domu. Mam za to walizkę ze swoimi rzeczami. Nigdy nie wiem, w którym szpitalu będę mieszkać w przyszłym miesiącu. Lekarz znalazł dla mnie dom fundacji „GAJUSZ”, który jeszcze nie jest zbudowany do końca. Pomóż mi.”

„Może lepiej jest dla Boga, że nie wierzy się w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie Bóg milczy.”

Opieka hospicyjna oznacza aktywną i wszechstronną opiekę nad osobami cierpiącymi. Na postępujące przewlekłe choroby o niekorzystnym rokowaniu. Pojęcie opieki paliatywnej i jej rozwój to aktywna opieka dotycząca wszystkich sfer życia nad pacjentem cierpiącym na schorzenie niepoddające się leczeniu przyczynowemu.


www.youtube.com/watch?v=9nFrqqqTjtU&feature=youtu.be

Fundacja „GAJUSZ” buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci. Dom dla chorych dzieci powstaje w Łodzi przy ulicy Dąbrowskiego 87. Fundacja „GAJUSZ” ma do wykorzystania budynek o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, ogród i parking. Wszystko wymaga generalnego i gruntownego remontu. Wiele już zostało zrobione, ale wciąż jednak potrzebna jest pomoc a także środki finansowe, żeby zakupić niezbędny sprzęt medyczny i materiały wyposażenia wnętrz.

Hospicjum, to miejsce omijane przez przeciętnych ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, kto mieszka za murem hospicjum. Przedstawię szanowny czytelniku Marysię:
„Jestem Marysia. Mam 10 lat, piegi i paskudną chorobę, która okazała się silniejsza ode mnie.
Nie mam Domu. Mam za to walizkę ze swoimi rzeczami. Nigdy nie wiem, w którym szpitalu będę mieszkać w przyszłym miesiącu. Lekarz znalazł dla mnie dom fundacji „GAJUSZ”, który jeszcze nie jest zbudowany do końca. Pomóż mi.”

Fundacja „GAJUSZ” jest Organizacją Pożytku Publicznego i zajmuje się pomocą dzieciom chorym na różne choroby lub schorzenia. Tylko od CIEBIE zależy, czy Fundacji „GAJUSZ” uda się szybko ukończyć budowę hospicjum stacjonarnego dla potrzebujących pomocy dzieci. Fiskus rozlicza Twoje dochody pozwalając przekazać 1% podatku według TWOJEGO uznania. To tylko od CIEBIE zależy, kto otrzyma TWÓJ 1% podatku. Zapraszam, przekaż swój 1% podatku na rzecz Fundacji „GAJUSZ” i w ten sposób pomożesz wszystkim podopiecznym tej Fundacji. Możesz także dokonać darowizny na rzecz Fundacji „GAJUSZ” w dowolnej kwocie a każda złotówka zostanie wykorzystana na pomoc najsłabszym i najmniejszym podopiecznym Fundacji „GAJUSZ”. Człowiek, to istota ludzka i mały człowiek też powinien żyć godnie.

„Mam na imię Gaja, urodziłam się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w 1998 roku. Uczę się czterech języków: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i chińskiego. Mam cudowną rodzinę i nieznośną czteroletnią siostrę. Jestem szczęśliwa w swoim domu z ogrodem, chociaż nie mam rąk i nogi. Znam dzieci, które nie mają nikogo i są nieuleczalnie chore. Zmień ich zły los, bo możesz.
Gajka Staroń”

Fundacja „GAJUSZ” składa się z ludzi wrażliwych na potrzeby chorych dzieci. Fundacja „GAJUSZ” zwraca się do CIEBIE czytelniku o pomoc dla Fundacji i jej podopiecznych. Każdy może pomóc – wystarczy chcieć. Możesz pomóc finansowo, ale także przekazując tę informację dalej, innym ludziom, którzy mogą pomóc Fundacji „GAJUSZ” w codziennych jej i podopiecznych problemach.

„Zosia ma ponad trzy lata i nie zna słowa „DOM”. Może, dlatego że urodziła się ciężko chora i całe życie spędziła w szpitalu? Jej rodzina przestraszyła się opieki nad tak chorą dziewczynką. Stacjonarne hospicjum dla osieroconych dzieci, może stać się jej Domem.
Pomóż nam dokończyć budowę.”

 Fundacja „GAJUSZ” mieści się na: ul. Jarosława Dąbrowskiego 87, 93-271 Łódź.
„Fundacja „GAJUSZ” działa od 20 lutego 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja pomaga dzieciom przewlekle chorym z terenu województwa łódzkiego.

Od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu.

Staramy się wspierać całe rodziny, które poprzez chorobę dziecka znalazły się nieoczekiwanie w trudnej i stresującej sytuacji, pomagamy spotykać się rodzinom w żałobie, dzieciom, które wyzdrowiały, cały czas czuwając nad kondycją tych małych społeczności. Pomagamy im również znaleźć rozwiązania dla ich niekoniecznie medycznych problemów, często jest to pomoc w znalezieniu mieszkania, pracy…”

Więcej informacji o Fundacji „GAJUSZ” znajdziesz na stronach www.gajusz.org.pl oraz www.dzieckadom.com lub kontaktując się pocztą e-mail: biuro@gajusz.org.pl

Jeżeli chcesz wspomóc budowę stacjonarnego hospicjum możesz przekazać swój 1% podatku lub darowiznę a w tytule powinno być napisane: „Na budowę hospicjum”
Fundacja GAJUSZ – konto główne
Getin Bank 69 1560 0013 2026 0000 8891 1003
Fundacja GAJUSZ
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
90-406 Łódź
SWIFT CODE: GBGCPLPK

Możesz także kupić przedmioty na charytatywnej aukcji fundacji „GAJUSZ” i w ten sposób wspomóc budowę stacjonarnego hospicjum
Fundacja Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej – konto Allegro
Getin Bank 65 1560 0013 2026 0026 9452 1001
Fundacja GAJUSZ
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
90-406 Łódź

„Antoś miał wypadek samochodowy. Ma nosek jak guziczek, czarne oczy i wiele operacji za sobą. Cały czas śpi. Jednak pocałunek go nie obudzi. Nie może żyć bez stałej opieki medycznej i aparatury. Jego rodzina nie jest w stanie się synkiem opiekować. Od półtora roku tuła się po kolejnych szpitalach. Stacjonarne hospicjum byłoby dla niego najlepszym rozwiązaniem. O te maluchy nikt nie walczy.”

„Jestem Twoją Smutną Księżniczką
Do mnie biegłeś przez las
Szeptałeś wyznam Ci wszystko
Zatrzymaj bajkowy czas
Czas naszych zabaw, myśli i słów
Pierwszych radości i pięknych snów”


www.youtube.com/watch?v=CWlQI9hoSow

Współczesna opieka hospicyjna nie wyrasta z niedostatku medycyny czy systemu opieki zdrowotnej, ale współpracuje z nimi i korzysta z osiągnięć. Zadaniem opieki hospicyjnej nie jest przyśpieszenie czy opóźnienie śmierci chorego, ale jest ona nakierowana na utrzymanie najwyższej możliwej jakości życia pacjenta. Choremu znajdującemu się w hospicjum stacjonarnym jest łatwiej poradzić sobie z innymi dolegliwościami oraz z poczuciem osamotnienia czy smutkiem, potrzebą ułożenia relacji z tymi, których się opuszcza. Często to właśnie jest przyczyną największego bólu odczuwanego przez pacjenta.

Zapraszam, przekaż swój 1% podatku na budowę stacjonarnego hospicjum Fundacji „GAJUSZ”, BO SAMOTNOŚĆ NIE JEST DLA DZIECI, ANI W OGÓLE DLA NIKOGO.
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” należy wpisać:
W polu “KRS”: 0000109866,
W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać – nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
W polu “Cel szczegółowy 1%”: Na budowę hospicjum

Więcej o tym co to jest hospicjum dowiesz się na tej stronie.

O budowie hospicjum dowiesz się także w tym artykule.

Copyright by Marina & krecik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Społeczność i społeczeństwo i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Fundacja „GAJUSZ” buduje hospicjum stacjonarne dla chorych dzieci – Ty także możesz pomóc

  1. Pingback: W walce na śmierć i życie nie ma granic | Hilfe Pomóż Help

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s