Co zrobisz ze swoim 1% podatku dochodowego?

 Mówią, że w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Dla mnie pewne jest jeszcze to, że cię kochamy Dawidku i zrobię wszystko, żebyś miał systematyczną rehabilitację i spełnione marzenia. Żeby twoje życie w dorosłym wieku było godne i jak najbardziej samodzielne. Warte jest życie, lecz bardziej warte jest takie, w którym poświęca się całego siebie dla innych.

Mama Dawidka – Beata i cała nasza Rodzina.

„Tylko dwie rzeczy są pewne: śmierć i podatki. Śmierć jest bardziej wyrozumiała. Następuje tylko raz i nie wymaga wypełniania formularzy.”

 Jesteśmy zobowiązani do płacenia podatków, bo z podatków utrzymujemy: bezwstydny Parlament, Rząd z własnymi rozgrywkami i kolesiostwem, corocznie rosnącą i przerośniętą administrację Rządową, samorządy gdzie prywata dominuje bardziej niż potrzeby mieszkańców, klasa polityczna nie ma wstydu a nepotyzm jest dominującą jej cechą, wszystkie służby mundurowe, choć dla niektórych jesteśmy obiektem polowań na Obywateli.
Proszę zwrócić uwagę, teraz odrobina optymizmu, bo sam możesz zadecydować komu oddasz swój 1% podatku dochodowego. Możesz nic nie robić i w ten sposób dofinansujesz beztroskie i rozrzutne Państwo. Możesz zrobić piękną rzecz i swój 1% podatku dochodowego przekazać na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Dawida Dembińskiego z Łęczyc w województwie Pomorskim.

„Śmierć, podatki i pluszowe misie, to trzy rzeczy, na które możesz zawsze liczyć.”

Dawid Dembiński jest podopiecznym Fundacji AVALON. Chłopiec choruje na wiele chorób:

1. mózgowe porażenie dziecięce,
2. padaczkę,
3. zanik nerwu wzrokowego,
4. zez,
5. oczopląs „nystagmus”.

„Czasami można się zastanawiać, czy nie warto przenieść się do Szwajcarii? Zawsze marzyłem o kraju, w którym góry są wyższe od podatków.”

 Przy tak wielkiej złożoności chorób Dawid wymaga stałej i systematycznej specjalistycznej rehabilitacji. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny, na którym Dawid przechodzi tego typu zajęcia nie jest w zasięgu przeciętnej rodziny. Tym bardziej w rodzinie Dembińskich, w której oprócz Dawidka jest jeszcze troje rodzeństwa. Mama Dawida – Beata, żeby osiągnąć zamierzony cel, czyli odpowiednią ilość specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych musi niestety żebrać. Poświęca każdą wolną chwilę na pisanie apeli do ludzi z prośbą o pomoc w dofinansowaniu kosztownych turnusów rehabilitacyjnych Dawida. Dzięki wielu ludziom dla których przyszłość Dawida jest ważna te turnusy mogą się odbywać częściej.

„Mieszkamy w kraju, w którym góry są niższe od podatków.”

Z podatków utrzymuje się PFRON, który dofinansowuje jeden raz w roku turnus rehabilitacyjny. Odnoszę wrażenie, że urzędnicy wykonujący przepisy stanowione przez Posłów RP całkowicie oderwanych od rzeczywistości ośmieszają powagę Państwa Polskiego. Przedstawię Państwu, jak wygląda dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego zgodne z przepisami. Raz w roku można rehabilitować człowieka po złamaniu kończyny czy innego niezłożonego schorzenia.

Dofinansowanie PFRON do turnusu zawiera się w granicach 18 – 35% (zależnie od stopnia niepełnosprawności) przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, co daje kwotę dofinansowania do 14-dniowego turnusu od 657,31 do 1278,10zł. Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności, wieku oraz sytuacji życiowej wnioskodawcy. Z takiego dofinansowania osoby mogą skorzystać tylko raz w roku kalendarzowym (pod uwagę bierze się datę rozpoczęcia turnusu).

„Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.”

 Kolejnym działaniem mającym na celu zbierać pieniądze na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne jest zbiórka plastikowych nakrętek. W tym celu stworzono na portalu społecznościowym Facebook stronę informującą o postępach zbiórki. Proszę zwrócić uwagę na transparentność tej zbiórki ponieważ Beata Dembińska nie ma kontaktu z pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży nakrętek. Firma, która odbiera nakrętki informuje o ilości odebranych nakrętek a następnie przesyła dokument do potwierdzenia tej sytuacji po zwrocie tego dokumentu do firmy pieniądze ze sprzedaży zostają przelane bezpośrednio na konto fundacji.

„Podatki to comiesięczny nawrót zespołu depresyjnego.”

Bardzo Państwa zachęcam do pomocy Dawidowi Dembińskiemu, przekazując swój 1% podatku nie wspomagasz pozbawionego empatii Państwa wciąż zapominającego o najsłabszych a pomagasz konkretnemu dziecku i ten 1% Twojego podatku nic Cię nie kosztuje. Jak możesz przekazać swój 1% podatku przeczytasz poniżej.

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” wpisać
W polu “KRS”: 0000270809,
W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać – nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
W polu “Cel szczegółowy 1%”: 3672 Dembiński 

„Podatki to tragikomedia – płaczesz jak płacisz, śmiejesz się jak masz zwrot.”

Można też przekazać darowiznę na subkonto Dawida w Fundacji i jest to też znacząca pomoc w rehabilitacji i leczeniu chłopca.

Fundacja AVALON
BNP Paribas Bank Polska S.A.
62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytułem: 3672 Dembiński

Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas na zapoznanie się z materiałem dotyczącym Dawida Dembińskiego podopiecznego Fundacji AVALON.

Copyright by Marina & krecik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dawid Dembiński - Mózgowe Porażenie Dziecięce i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s